GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Tekoppar + assietter 9133306
nr 913 3306
Ulla Procopé
(1921-1968), Finland
Tekoppar + assietter, 3 + 6 del, Ulla Procopé, 'Valencia', Arabia, Finland, Finland, Finland, Finland
Kondition: ett kaffefat med nagg, en kopp med krackelering
Ulrika, Ulla, Procopé, finländsk formgivare född 1921 i Helsingfors, död 1968.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 22 september 2014
kl 20:15:51
1.000 kr
600 kr
Ulla Procopé
Läs mer om Ulla Procopé